Ученици от Професионална гимназия по транспорт и машиностроене в село Градница бяха гости на Държавната агенция за закрила на детето
Ученическият омбудсман на
Професионална гимназия по транспорт и машиностроене в село Градница Ивана Борисова
и Силвие Колева, ученичка от същата гимназия, и която беше наградена в категория
"Графично изображение" от конкурса "Бракът може да изчака,
образованието - не", организиран от център „Амалипе“, се срещнаха с екипа
на Държавната агенция за закрила на детето.
Децата се запознаха с
дейността на ДАЗД и разказаха за своето училище, за инициативите, които имат и
за отговорната задача да бъдеш ученически омбудсман.
Посещението на Ивана и
Силвие в Агенцията е част от инициативата на център „Амалипе“ „Посланик на
толерантността“, чиято цел е децата да научат повече за работата на
институциите и от своя страна да споделят какво според тях е най-важно за тях и
връстниците им и какво да се надгради. В срещата с екипа на ДАЗД участие взеха
и Галина Тошкова от център „Амалипе“ и Йоана Джамбазова, преподавател в Професионална
гимназия по транспорт и машиностроене в село Градница.
